Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Kołobrzegu zostały uruchomione bezprzewodowe punkty dostępowe. Może z nich skorzystać każdy, kto ma taką potrzebę.


Bezprzewodowa sieć WirelessLAN umożliwia dostęp do sieci Internet. Łącze bezprzewodowe umożliwia utworzenia kanału komunikacyjnego, wykorzystuje standard sieci 802.11g. Akceptowany jest również standard sieci bezprzewodowych 802.11b. Zastosowane urządzenia bezprzewodowe umożliwiają współpracę ze sprzętem bezprzewodowym różnych producentów oraz pracy w dwu standardach 802.11g i 802.11b.

 

Dostęp do sieci Internet jest darmowy. Dostęp do sieci bezprzewodowej jest możliwy w okolicy:
- budynku Urzędu Miasta na ul. Ratuszowej 13
- Skweru Pionierów
- Skweru 750-lecia
- osiedle Ogrody – okolice Skate Parku

Zasada jest prosta wystarczy połączyć się komputerem wyposażonym w kartę sieciowa umożliwiającą podłączenie się do sieci bezprzewodowej. Każdy kto odnajdzie HOT SPOT o nazwie Kołobrzeg i połączy się z nim będzie mógł korzystać zupełnie darmowo z Internetu. Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Informatyki Urzędu Miasta – Kierownik Robert Puc pod numerem telefonu (094) 35-51-596.

Konfiguracja łącza bezprzewodowego

Dostęp do sieci WirelessLAN (WLAN) w Kołobrzeg jest możliwy dla komputerów przenośnych lub stacjonarnych klasy PC lub PDA (palmtopy) wyposażonych w adapter WLAN zgodnym z IEEE 802.11g lub 802.11b. Istnieją rozwiązania sprzętowe, w których komputery mają wbudowany adapter WLAN. Adapter WLAN można może być podłączony przez szynę PCI, PCMCIA lub USB. Do połączenia nie jest wymagany określony system operacyjny, musi on umożliwiać instalację adaptera bezprzewodowego oraz obsługę protokołów TCP/IP.

Konfiguracja sieci TCP/IP odbywa się automatycznie (standardowo dla protokołu IP jest ustawiony parametr "Uzyskaj adres IP automatycznie"). Przydzielane są adresy IP prywatne, ustawiana maska sieci, podawany adres bramy oraz serwera DNS.

Rozgłaszany jest również identyfikator sieci bezprzewodowej SSID – "Kolobrzeg". Zestaw tych parametrów umożliwia połączenie komputera z siecią Internet. W konfiguracji HOT SPOT – Kołobrzeg nie są stosowane mechanizmy kryptograficzne.

Dzięki współpracy z Sanatorium Bałtyk, turyści i mieszkańcy naszego miasta mają możliwość korzystać z darmowej sieci bezprzewodowego internetu w okolicy budynku sanatorium od strony mola oraz parku, który znajduje się za budynkiem sanatorium. Zasada jest taka sama jak przy internecie udostępnionym przez Urząd Miasta Kołobrzeg, różnica polega tylko na wyborze identyfikatora sieci bezprzewodowej SSID – "S.U.Baltyk WIFI"

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama