Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Parsęta jest niezwykle popularną rzeką wśród kajakarzy.

Już kilka kilometrów pod Kołobrzegiem rozlewa się leniwie i nie stanowi problemu nawet dla początkujących. Jest kilka opcji dla tych, którzy mają ochotę na wakacyjną przygodę. Można popływać miejskim odcinkiem rzeki, od mostu na ul. Kamiennej do mostu na ul. Solnej. Przepłynięcie tego odcinka zajmuje nieco ponad 30 minut. Dla tych, którzy chcą wiosłować trochę dłużej, polecamy spływ z Ząbrowa (ok. 3 godziny) lub całodzienny spływ z Daszewa. Można również spróbować swoich sił na morzu, wymaga to jednak już pewnego doświadczenia i umiejętności, zwłaszcza przy większej fali, za to dostarcza więcej adrenaliny.


 

W Kołobrzegu na Parsęcie przy ul. Szpitalnej funkcjonuje wypożyczalnia kajaków, łódek i rowerów wodnych (www.kajaki.kolobrzeg.pl). Można wypożyczyć sprzęt lub zaplanować dłuższą wyprawę Kajakową. Można zastanowić się na przykład nad weekendowym spływem kajakowym do Kołobrzegu. Parsęta to rzeka malownicza, pozwala mile i aktywnie spędzić wolny czas. dla tych, którzy chcą zwiedzić Wyspę Solną, polecamy rejs Od wypożyczalni Kanałem Drzewnym. Mijamy most na ulicy Kamiennej oraz Klub Drzazga. Opływamy Wyspę Solną, na której wschodnim cyklu znajduje się market Kaufland. Przepływamy przez most na ulicy Młyńskiej i zmierzamy w kierunku szpitala. Następnie przepływamy most na ulicy Łopuskiego, a zaraz po lewej stronie kanału znajduje się betonowe nabrzeże kajakowe – można tam zatrzymać się na chwilę. Płyniemy dalej wzdłuż obiektów sportowych MOSiR w kierunku mostu na ulicy Solnej. W tym miejcu trzeba wyjąć kajak i przenieść go do Parsęty. Nie jest to trudny zabieg, ale uwaga! Nie wolno pływać kajakiem po kanale portowym, gdyż grozi to kalectwem lub śmiercią. Kajak przenosimy do Mariny Solnej i wodujemy w basenie portu jachtowego. Stąd wypływamy na Parsętę. Przepływamy pod mostem kolejowym na ulicy Solnej i płyniemy wzdłuż bulwaru nad Parsętą. Następnie przepływamy pod historycznym mostem na ulicy Łopuskiego z 1900 roku i powoli zmierzamy w kierunku wypożyczalni, gdzie możemy zdać kajak. Czas przepływu w zależności od pogody 1-1,5 h. UWAGA! Nie płyniemy z prądem rzeki Parsęty w kierunku mostu na ulicy Kamiennej. Są tam pozostałości zabytkowej śluzy Batardeu i niezwykle silny prąd rzeki. Może on spowodować wywrócenie kajaka, a jego pokonanie jest bardzo trudne.


W ogóle, warto pamiętać, że rzeka to świetna zabawa i relaks, ale to też żywioł. Dlatego płynąc w kajaku należy być ostrożnym, mieć obowiązkowo ubraną kamizelkę ratunkową, dobrze przymocowaną do ciała. To gwarantuje, że nasz spływ zakończy się bez zbędnych przygód i będziemy mieli fajne wspomnienia z wakacji.

Raz do roku, na Parsęcie odbywają się wyścigi drachenbotów. Drachenboty przybyły do Kołobrzegu w roku milenijnym z zaprzyjaźnionego z naszym miastem i powiatem kołobrzeskim niemieckiego miasta Barth. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama