Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

zawadzki kołobrzeg

8 lutego, Zarząd PO podjął uchwałę, w której zabronił swoim członkom przychodzić do programów na portalu Miastokolobrzeg.pl (przeczytaj). Formalnie, uchwała ta dotyczyła de facto tylko radnego Dariusza Zawadzkiego, albowiem jest on jedynym funkcyjnym politykiem, który wypowiada się jako przedstawiciel tej partii w naszych programach. Postanowiliśmy poprosić Dariusza Zawadzkiego o komentarz, a ten nie tylko, że zgodził się go udzielić, choć ma zakaz, to zgłosił nawet akces do naszej audycji. Spotkaliśmy się dzisiaj i na tym się nie skończyło.

Gdy Zawadzkiemu pokazaliśmy uchwałę Zarządu PO, ten stwierdził, że nikt z nim jej nie konsultował i najzwyczajniej w świecie podarł ją w naszej redakcji. – Nie wiem czy ta uchwała jest prawdziwa, bo podpis jest nieczytelny. Ja też mógłbym stworzyć uchwałę jakąkolwiek o tym, że pan redaktor o godzinie 7.30 ma chodzić na zakupy. Przyzwyczajony jestem do innego rodzaju dyskusji i rozmowy – zaznacza radny i szef Klubu Kołobrzeskich Razem w Radzie Miasta. I dodaje: - Jeśli jest cień wątpliwości, że ta uchwała jest prawdziwa, ona by mi pachniała takim północnokoreańskim reżimem trochę, czyli zamykałaby usta ludziom, radnym samorządowcom, których wręcz obowiązkiem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym jest informowanie mieszkańców Kołobrzegu o swojej działalności, o sprawowaniu mandatu radnego. Pewnego rodzaju działania nie do końca mi odpowiadają. Ja się nigdy nie zgodzę na kneblowanie ust. Jestem w Po od 2006 roku, zawsze byłem lojalny aż do bólu, ale jak powiedział minister Beck, są granice, których przekroczyć nie wolno. Tą granicą jest honor. Taka uchwała uwłacza mojemu honorowi – mówi kołobrzeski polityk.

Dariusz Zawadzki komentuje również sytuację dotyczącą zarzutów wobec naszej redakcji i swojej rozmowy z prezydent Anną Mieczkowską o „Błyskotkach”. – Za pierwszym razem, ja odebrałem to jako pieszczotliwe określenie i mówię to z całą odpowiedzialnością i uczciwie. Później dało się oczywiście wyczuć ironię i pewnego rodzaju prześmiewczość, ale według mojej oceny to z seksizmem czy z cyberprzemocą nie ma kompletnie nic wspólnego. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to bardziej szkodzi pani prezydent i jej zastępczyniom niż pomaga, bo według mojej skromnej oceny, te wszystkie działania, które są, są kompromitacją. I nie wiem kto doradza takie zachowanie, ale z całą pewnością zmieniłbym doradcę, bo albo ktoś nie ma pojęcia, jak się zachować w danej sytuacji, albo ktoś celowo, z premedytacją szkodzi wizerunkowi pani prezydent i jej zastępczyniom – mówi radny.

Przy okazji Dariusz Zawadzki dodaje, że sam w życiu był grillowany przez media, za jego zdanie, głosowania, za „Bastion” i nie było „zmiłuj się” ze strony dziennikarzy. – Krytyka dla samorządowca, dla polityka, jest rzeczą normalną i z tym się trzeba pogodzić. Klasyk Leszek Miller powiedział kiedyś słowa, które tez mi się nie podobają do końca, ale zacytuję: „Polityka nie jest dla grzecznych panienek” – więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama