Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dziemba kołobrzeg

Anna Mieczkowska poprzez swojego rzecznika nie udzieliła mi informacji publicznej w terminie. Wnioskowałem o wydanie mi audytów spółek miejskich. Nie mogłem ich dostać, bo jak się potem okazało, taka była wola pani prezydent. Poskarżyłem się na to, zgodnie z prawem, do Rady Miasta. Komisja Skarg uznała skargę za zasadną. Trafiła ona na sesję. Za pierwszym razem nie rozpatrzono mojej skargi, nawet nie umieszczono jej w porządku obrad, bo Anna Mieczkowska miała sesję absolutoryjną i był show. Potem rada przekroczyła termin i złamała prawo. Po raz drugi sprawa stanęła na sesji w sierpniu. Wówczas rada również nie rozpatrzyła skargi, po raz drugi łamiąc prawo. Co wówczas stało na przeszkodzie? Radny Piotr Lewandowski opuścił salę obrad i wobec nieobecności radnego Dariusza Zawadzkiego Kołobrzescy Razem i Nowy Kołobrzeg nie mieli większości (przeczytaj).

Wreszcie, sprawa stanęła na wtorkowym posiedzeniu Rady Miasta. Wcześniej, sprawą nie zajęła się ponownie Komisja Skarg, bo nie było quorum. Większość w radzie, odrzuciła ustalenia komisji i Artur Dąbkowski, nowy wiceprzewodniczący, podał własne ustalenia. To nie on jest ich autorem, ale on je podpisał. A pozostałych 10 radnych poparło. Konia z rzędem temu, kto wykaże, kiedy ci radni zobaczyli na oczy dokumenty w tej sprawie. I jak w takim razie dokonali ustaleń faktycznych, bo te, które przeczytałem, w dużej części są wzięte z sufitu. Mam wrażenie, że radni ze mnie i z kołobrzeżan zakpili. Skoro można pisać takie rzeczy w takiej sprawie, jak zmyśla się w innych? Myślicie państwo, że ktokolwiek z 11 radnych drgnął, zmienił zdanie, wstał i ze wstydu wyszedł z sesji, gdy to wszystko usłyszał? Nie, oni siedzieli i naciskali jeden, i ten sam guzik. Myślicie drodzy kołobrzeżanie, że przykład politycznej przyzwoitości, kultury i legalności, Anna Mieczkowska, wstała i powiedziała „dość tego cyrku”? Nie, nic takiego nie miało miejsca, nawet wówczas, gdy okazało się, że ów profesor, autorytet prawny radnego Dąbkowskiego, którego nazwisko podał w uzasadnieniu do uchwały, od wielu lat nie żyje. Wykazał to radny Krzysztof Plewko.

Trudno powiedzieć, czy tu można się śmiać, czy płakać, gdy ludzie powołani do kontroli prezydenta i stanowienia prawa, przyjmują zmyśloną treść faktyczną sprawy w uzasadnieniu bez mrugnięcia okiem. Jak mawiał Winston Churchill, czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się, jakby nic się nie stało. Tylko niektórzy po raz kolejny przekonali się, że demokracja to farsa.

Robert Dziemba

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama