Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

9 sierpnia 2022    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
9 sierpnia 2022    
    Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

mielnik carewicz kołobrzeg

Prezydent Anna Mieczkowska wraz ze skarbnikiem Grzegorzem Czakańskim zaplanowała radykalną podwyżkę podatków, korzystając z możliwości ustalenia ich na dozwolonym poziomie maksymalnym (przeczytaj). Według Henryka Carewicza, szefa Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, to nieporozumienie. Jak argumentuje, żadna organizacja przedsiębiorców nie wyraziła się pozytywnie o planach miasta. Urzędnicy wybrali najłatwiejszą opcję i aby zrealizować obietnice wyborcze pani prezydent, bez pytania kogokolwiek po prostu ustalili maksymalne podwyżki, które dotkną najbardziej kołobrzeskich przedsiębiorców. - Skarbnik mówił, że w ten sposób zwiększy się przyrost podatków w kwocie 1,8 mln zł w 2020 roku. 1,4 mln zł płacili kupcy pracujący przy ul. Mickiewicza, których stamtąd usunięto i do tej pory nie ma odpowiedzi miasta co z nimi. Pieniądze leżą na ulicy, ale zamiast się po nie schylić, wybiera się rozwiązania najłatwiejsze, bo przedsiębiorcy muszą zapłacić - mówi Carewicz. Wtórował mu Andrzej Mielnik, były radny miejski i kołobrzeski przedsiębiorca, zdaniem którego, polityka podatkowa prowadzona jest bez pomysłu, a je konsekwencją od lat jest to, że Kołobrzeg jest miastem drogim. Będzie jeszcze droższy. Więcej w materiale wideo.

Chcieliśmy, aby swoje zdanie w audycji zaprezentował ktoś z władz miasta. Chętnych nie było...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama