Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

mieczkowska kołobrzeg

W „Miejskim Kwadransie” dziś rozmawialiśmy jeszcze z prezydent miasta. Anna Mieczkowska komentuje bieżącą sytuację w mieście, ale również odnosi się do zarzutów Jacka Woźniaka dotyczących zatajania jakichś informacji przed opinią publiczną. Stoi na jasnym stanowisku, że miasto, ani nikt inny do tego niepowołany nie będzie podawała do wiadomości ogólnej danych osobowych osób zarażonych koronawirusem. Prezydent odnosi się również do problemów związanych z edukacją. Rodzice pracujący w domach są przeciążeni swoimi obowiązkami, a obecnie pracują za nauczycieli, pilnując tego, co robią ich pociechy, a także odrabiając z nimi lekcje. Jak mówi Anna Mieczkowska, obecnie nie ma możliwości odejścia od takiego postępowania, bo dzieci muszą realizować obowiązek szkolny i jak pokazała rzeczywistość, nie jesteśmy przygotowani do jego realizacji przez internet.

Annę Mieczkowską zapytaliśmy po raz kolejny o wybory. Pomimo propozycji PiS, aby odbyły się one 10 maja w całości korespondencyjnie (taka zmiana będzie niezgodna z konstytucją, jeśli patrzeć na dotychczasowe orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego) obecnie obowiązują przepisy nakazują przygotowanie wyborów samorządom. Okazuje się, że 2 szkoły, w których są lokale, już wniosły o ich wyłączenie. Takich przypadków może być więcej. Mało tego, komitety wyborcze nie zgłosiły nikogo do komisji wyborczych, a wybory za 37 dni.

Anna Mieczkowska mówi także o staraniach na rzecz otwarcia targowiska, ale jak wiemy, już został ono udostępnione mieszkańcom. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama