Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

tamborski kołobrzeg

Szanowni Państwo!

Rok 2020 jest szczególnym czasem dla polskiej samorządności. To właśnie w tym roku obchodzimy 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce. 8 marca 1990 roku Sejm przyjął ustawę o samorządzie gminnym. Natomiast 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory samorządowe do rad gmin. Daty te są bardzo ważne dla lokalnej wspólnoty samorządowej, gdyż na ich podstawie osiem lat później w dniu 5 czerwca 1998 roku usamorządowiono wspólnoty powiatowe. Od tego momentu zaczęła odradzać się w Polsce samorządność. Reforma samorządowa uznana została za jedną z najbardziej udanych przemian minionego 30-lecia.

Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów przemian ustrojowych w Polsce. Dała ona ogromne pokłady obywatelskiej siły oraz umożliwiła lokalnej społeczności współtworzyć i decydować o rozwoju naszych małych ojczyzn. Przez ostatnie 30 lat tworzyliśmy kołobrzeskie władze samorządowe, co dało nam możliwość zrozumienia i zapoznania się z problemami naszych lokalnych społeczności. To dzięki samorządności Powiat Kołobrzeski rozkwitł, stał się przyjazny, piękniejszy oraz coraz bardziej atrakcyjny dla wszystkich mieszkańców, jak i inwestorów.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i codziennej pracy lokalny samorząd nieprzerwanie odgrywa istotną rolę w ciągłych zmianach społecznych, gospodarczych i kulturowych. Widoczne zmiany w naszym powiecie nie byłyby możliwe bez ludzi, którzy zawodowo i społecznie pracują na rzecz całego Powiatu Kołobrzeskiego.

Z okazji wyjątkowego jubileuszu dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim 30-leciu pracowały na rzecz kołobrzeskiego samorządu. Za aktywny udział w życiu powiatu dziękuję także Mieszkańcom. Jestem przekonany, że nadal będą uczestniczyć we wszystkich inicjatywach, które przyczynią się do dalszego rozwoju Powiatu Kołobrzeskiego.

Życzę Mieszkańcom samych pozytywnych relacji z samorządowcami, by dzięki naszej pracy byli dumni z faktu, że są kołobrzeżanami. Każdy z nas ma wpływ na to, co ważne dla lokalnej wspólnoty, cytując Piotra Skargę – „Kto Ojczyźnie służy, sam sobie służy”.

Tomasz Tamborski
Starosta Kołobrzeski

tamborski kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama