Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

zieliński kołobrzeg

Nie będzie oficjalnego pożegnania, nie będzie łez i wzruszeń, bo jak mówi nasz rozmówca, nie lubi tego, a co więcej, przecież nic się nie kończy. Mowa o księdzu Piotrze Zieliński, rektorze kościoła rektoralnego, dyrektorze Domu Księży Emerytów i Muzeum Diecezjalnego w Kołobrzegu. Posługiwał w małym kościele przez 5 lat. Wielu pamięta go właśnie z małego kościoła, ale niektórzy także z kolędy w Parafii Św. Marcina. Pozostawia po sobie wiele załatwionych spraw, ubogacony duchowo i materialnie kościółek, wreszcie, przywiązanych do tej świątyni wiernych, bo choć nie ma tu parafii, wielu wybierało właśnie ten kościół, ciesząc się niezwykłym duszpasterstwem. Tu na nabożeństwach bywał na przykład Antoni Szarmach, jeśli już chodziłem do kościoła i ja, a więc oprócz wiernych, byli niewierzący i grzesznicy. To prawdziwy ewenement miejskiej wspólnoty, która spotykała się w jednym miejscu. O tym wszystkim, rozmawiamy w ostatnim kołobrzeskim wywiadzie  z księdzem Piotrem. Są wspomnienia z czasów, gdy był wśród nas ksiądz prałat Józef Słomski, ale są również opowieści o historii, jak chociażby tej dotyczącej naszej wspólnej ostatniej książki o małym kościele i Maciej von Krockowie. Ksiądz Piotr Zieliński od 1 sierpnia będzie wikariuszem w Parafii Św. Stanisława Kostki w Pile. A więcej w rozmowie w materiale wideo.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama