Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

studio reduta kołobrzeg

Dziś z Reduty Morast nadawaliśmy audycję "Studio Reduta". Naszymi gośćmi byli:

- pełnomocnik prezydenta do spraw współpracy z radami osiedli i budżetu obywatelskiego Joanna Pawlak

- dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewelina Karewicz

- reprezentujący poszkodowanych przez tzw. "ustawę dezubekizacyjną" Zbigniew Hadaś oraz Lech Mielczarek

- artyści: Wiktor Szostało, Zygmunt Jasnoch i Dariusz Kaleta.

Rozmawialiśmy o budżecie obywatelskim (zgłoszenia do dziś do północy), skali bezrobocia i programów aktywizujących rynek pracy, a także o nowej wystawie Zygmunta Jasnocha i potrzebie promocji Kołobrzegu poprzez sztukę. Z byłymi żołnierzami Wojsk Ochrony Pogranicza rozmawialiśmy natomiast o krzywdach wyrządzonych przez rząd wobec osób objętych tzw. "ustawą dezubekizacyjną", przyjętą w sposób bezprawny w Sali Kolumnowej, bez kworum. Ustawa odbiera przywileje emerytalne osobom, które służyły w III RP o były przez legalne i demokratycznie wybrane władze zweryfikowane. Jeden z kołobrzeżan przestał brać leki i zmarł. Reszta osób ma problemy finansowe, w tym wypowiedziane kredyty i komorników. W Kołobrzegu takich poszkodowanych osób jest ponad 50. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama