Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

5 lutego 2023    |    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor
5 lutego 2023    
    Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

komentarz kołobrzeg

W dogrywce audycji "Studio Reduta" rozmawiamy z osobami zaangażowanymi w protesty na ulicach Kołobrzegu. Gościmy Annę Sawicką, Krzysztofa Wójcika i Klaudię Banach. Rozmawiamy z nimi o powodach protestów, o ich organizacji, ale także o skutkach, jakie one wywołują i jakie wywołać mają. Jak mówią młodzi ludzie, na czele tych protestów znaleźli się oni przypadkiem, a ich wystąpienia są apolityczne, wbrew niektórym sugestiom i komentarzom. Zresztą, to właśnie komentarz autorski Piotra Rybczyńskiego i Roberta Dziemby (zobacz), a także wątpliwości dotyczące tego, czym ogólnopolski protest się zakończy, stał się powodem tej rozmowy. Młodzi mówią, że może i nie wiedzą, ilu sędziów liczy Trybunał Konstytucyjny, ale to nie oznacza, że nie rozumieją, jakie są skutki jego wyroków i jak to wpływa na ich życie. Do tej pory podkreślano i negatywnie oceniano brak społecznego zaangażowania młodych ludzi. Teraz to się zmieniło i nie uda się tego złamać, zwłaszcza bezprawnymi groźbami rządu.

W kwestii postulatów, których zdefiniowano 13, młodzi zdają sobie sprawę, że nie zostaną one uznane z dnia na dzień, natomiast podstawowa kwestia, czyli powrót do kompromisu aborcyjnego, jest minimum żądań. Władza mogła nie wkurzać młodych i być może ich irytacja wybuchłaby później. Tymczasem kolejne układy z kościołem obciążonym pedofilskimi aferami, indolencja w walce z koronawirusem, ciągłe kłótnie i niszczenie społeczeństwa obywatelskiego, wreszcie, zaglądanie Polakom pod kołdry i zmuszanie do rodzenia kalekich dzieci - to była czerwona linia, której przekraczać się nie powinno. I dlatego jest wojna. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama