Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


woźniak kołobrzeg

- Jestem gotów, nie będę tego ukrywał. Każdy poważny lokalny polityk, który brał udział w wyborach prezydenckich, który poważniej myśli o tym mieście, powinien taką gotowość wyrazić w każdej chwili. Oczywiście, nie wiem czy będę kandydował, bo do tego jeszcze trzy lata, ale jeśli chodzi o dyskusję, która się rozpoczęła, wydaje mi się, że to jest dobry moment – mówi Jacek Woźniak, były kandydat na prezydenta, który poprzednie wybory przegrał z Anną Mieczkowską około trzystu głosami. Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek, marszałek województwa Olgierd Geblewicz twierdził, że to nie jest właściwy czas, aby dyskutować o wyborach, bo to czas walki z koronawirusem. – Olgierd Geblewicz jakieś głupoty opowiada. Oni też o tym myślą, co widać bardzo wyraźnie na przykładzie Koszalina. To, że starosta zapowiedział, że jest zainteresowany startem, zupełnie mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę ocenę aktualnej prezydentury. Jeśli jesteś na wojnie, to myśl o pokoju i tak trzeba na to patrzeć – uważa radny Rady Miasta Kołobrzeg.

Jego zdaniem, w ogóle cała sprawa zyskała rozgłos przez, jak uważa, nieprzypadkowe pytanie dziennikarki. Jednocześnie zwraca uwagę, że jest połowa kadencji trwają różne oceny stanu kołobrzeskiej polityki, więcej, pojawiają się osoby zainteresowane walką o prezydenturę i to nie tylko Tamborski. Powodem, zdaniem niedoszłego prezydenta, jest słaba prezydentura Anny Mieczkowskiej. W rozmowie z nami, Woźniak wskazuje na to, że może trwać próba dyskredytowania każdego, kto będzie chciał walczyć o prezydenturę, ogniskować ją w starciu wszyscy kontra kandydat PiS, bo tylko tak Anna Mieczkowska może wygrała wybory, jednocząc się z wrogami Platformy Obywatelskiej, która pod własnym szyldem nie miała szans na taką wygraną. Problem w tym, że dziś kołobrzeska PO nie ma lidera, a Kołobrzescy Razem to wydmuszka wyborcza, której już nie ma. Jego zdaniem, kwestie kandydowania rozważają właśnie inni politycy Kołobrzeskich czy Platformy, bo za 2,5 roku będą wybory i samorządowe, i parlamentarne. Może dojść do różnych transferów, a taką zabawę w twierdzenie, że ktoś jest prezydentem to i będzie najlepszym kandydatem, można odbierać w kategorii zaklepania sobie miejsca w zbliżających się wyborach. – My dostrzegamy taką wojenkę podjazdową w Platformie Obywatelskiej – zaznacza nasz rozmówca i dodaje, że to jest właśnie problem upartyjnienia Kołobrzegu. – Już dawno nie było tak upartyjnionego prezydenta, jak Anna Mieczkowska - dodaje Woźniak.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama