Clear Sky

24°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2022    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2022    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


media kołobrzeg

Partia rządząca nie może mieć władzy absolutnej, jeśli będą wolne i niezależne od niej media. Nie wystarczy TVP, TVP Info, zakup mediów regionalnych to za mało. Dopóki będą istniały niezależne media ogólnopolskie i regionalne, dopóty będzie przekazywana prawdziwa, a nie alternatywna rzeczywistość. Trzeba o tym mówić i pisać po imieniu. To nie kierunek Węgier, to kierunek Rosji putinowskiej na wzór stalinowski, to próba demokratycznego przejęcia mediów na wzór autokratyczny. Przejęto media publiczne, część mediów regionalnych. Ponieważ nie można kupić wszystkiego, można to osłabić, zniszczyć, pauperyzować daninami, podatkami czy domiarami. Jest to zjawisko niebezpieczne, zorganizowane na 2 lata przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi. Media prywatne, utrzymujące się z reklam, które zachowują pluralizm, które pokazują prawdziwy obraz rzeczywistości, które nie boją się przeciwstawić rządzącym, przestaną istnieć, gdyż model ekonomiczny, na bazie którego funkcjonują, nie pozwoli utrzymać strony kosztów osobowych i technicznych, nie pozwoli na obronę przed mrożącymi procesami sądowymi bądź zabiegami prokuratorskimi.

Jak będzie wyglądała rzeczywistość bez wolnych mediów? Jak dzisiaj, gdy nie ma audycji, gdy nie ma treści. Tak wygląda kraj bez kontroli, którą w imieniu obywateli sprawują dziennikarze. Media lokalne są najsłabszym elementem tego mechanizmu, w dodatku mocno dotkniętymi przez okres lockdownu. Nasza redakcja popiera protest i przyłącza się do niego ostrzegając, że bez wolnych mediów, nie ma wolnej Polski, nie ma wolnych wyborów.

Robert Dziemba
redaktor naczelny

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama