Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

błaszczyk kołobrzeg

W czwartek pisaliśmy o kulisach stawiania obiektu pod nazwą "Tenisówka" na kortach tenisowych w Kołobrzegu (przeczytaj). Wskazaliśmy, że według opinii prawników, taki obiekt tam stanąć nie powinien. Ale staje po raz kolejny, bo urzędnicy Starostwa Powiatowego tak interpretują plan zagospodarowania przestrzennego. - Nie ma racji pani naczelnik Wydziału Budownictwa, bo norma ogólna planu zakazuje lokalizacji tam obiektów nawet do 120 dni. Można stawiać obiekty tymczasowe, ale na czas trwania konkretnych imprez sportowych lub kulturalnych. To chyba jasne dla kogoś, kto umie czytać - uważa Jacek Woźniak, szef Klubu Radnych Niezależnych.

Tymczasem w czwartkowej audycji "Zebranie na żywo" w TKK, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Bogdan Błaszczyk, podsumował to, o czym dyskutowano na ostatniej sesji Rady Miasta, a także całą atmosferę wobec realizacji tak zwanego "ogródka kawiarnianego" na kortach tenisowych w poprzedniej kadencji: "Sprawa ma taki charakter, że ja podzielam zdanie tych, którzy twierdzą, że jest to taki urzędniczy przekręt. I podzielam wnioski tych, którzy twierdzą, że sprawę powinien zbadać organ do tego powołany, jakim jest prokuratura, który powinien orzec czy w tej sprawie nastąpiło przekroczenie prawa, przekroczenie uprawnień i czy te działania były zgodne z interesem miasta". Odniósł się on także krytycznie do działań byłego prezydenta. "Z mojego oglądu sprawy wynika, że ta "Tenisówka" w dalszym ciągu zostanie rozebrana i zbudowana i niby przepisom prawa stanie się zadość, ale ogląd społeczny i ocena społeczna tego, co się stało i co się dzieje, jest negatywna i powinna być negatywna. Uważam, że mają rację ci, którzy twierdzą, że poprzedni prezydent przekroczył tutaj swoje uprawnienia i działał na niekorzyść interesów miasta".

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama