Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

komentarz kołobrzeg


Patologii z radami osiedla ciąg dalszy. Tym razem okazuje się, że niektórzy członkowie tych rad nie mieszkają w swoich okręgach wyborczych. Dariusz Zawadzki złożył rezygnację jako pierwszy po tym, jak zasięgnął opinii prawnej. Po nim był radny Przemysław Kiełkowski. Ale jest więcej radnych, którzy są w radach osiedli, a tam nie zamieszkują... Warto pamiętać, że to niejedyne patologie, które ujawniliśmy, choć prezydent Anna Mieczkowska twierdzi, że rady są potrzebne. Tylko do czego? Okazuje się, że teraz już wiadomo, dlaczego Rada Miasta, pomimo obowiązku kontroli działania rad osiedli, nie skontrolowała ich ani razu. Bo gdyby to zrobiła, to te wszystkie wałki wyszłyby na jaw. Skoro więc samo radni pracują w radach osiedli, sprawę odłożono na półkę. Nie kwapiła się do tego prezydent Anna Mieczkowska, którą broni wszakże fakt, że nie jest jej kompetencją kontrola rad osiedli, nie mnie jednak zwykły audyt wykazałby skalę nieprawidłowości i wyrzucania miejskich pieniędzy w błoto. Ale tam są przecież koledzy radni. Więc mieszkańcom sprzedawano kit, jak to rady są potrzebne, a patologie przemilczano. Robili to także rani i z tego tytułu Rada Miasta powinna podać się do dymisji, a w Kołobrzegu powinny odbyć się nowe wybory.

W audycji poruszamy także budowę na osiedlu "Ogrody" na miejscu "Rogalika", która p oraz kolejny pokazuje, jak robi się takie numery po kołobrzesku. Komentujemy też sprawę Podczela i planu zagospodarowania, który w środę zaprezentować ma starosta kołobrzeski. Ciekawe, komu będzie on przeszkadzać...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama