Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

cieślicka kołobrzeg

Jak mówi Aneta Cieślicka, powiatowy rzecznik praw konsumenta, wakacje to szczególny czas problemów mieszkańców z firmami, świadczącymi różne usługi. Zgłaszają się do niej nie tylko mieszkańcy, ale również turyści. Problemem są zaliczki za pobyt w hotelach i pensjonatach, które nie są zwracane w przypadku skracania pobytu lub odwołania przyjazdów szczególnie z powodu złej pogody. Innym, zauważalnym problemem, są hulajnogi. Mieszkańcy i turyści, w szczególności osoby bardzo młode, pobierają aplikacje i płacą za przejazd hulajnogą. Często, jest to przejazd jednorazowy. Nie czytają regulaminów, akceptują je, a potem po jakimś czasie okazuje się, że z konta znikają pieniądze. Jedna z firm zawiera bowiem umowę abonamentową na korzystanie z hulajnogi i ryczałtową kwotę pobiera każdego dnia. Jeden z użytkowników zauważył, że łącznie za korzystanie z usługi stracił aż 1600 złotych. Aneta Cieślicka apeluje o sprawdzanie, na co się zgadzamy, bo firmy nie oferują niczego za darmo, a potem powstają kłopoty.

Innym wakacyjnym problemem, są spotkania medyczne, podczas których oferowane są garnki czy inny sprzęt medyczny o wartości nawet 12 tysięcy złotych. Na takie oferty podczas pokazów organizowanych w hotelach czy sanatoriach kołobrzeskich naciągane są zwłaszcza osoby starsze, nieznające przepisów, a także rynkowych cen wciskanego im sprzętu. Biorą na to kredyty, a potem muszą je spłacać całymi miesiącami. Następnie, gdy dowiedzą się, w jaką pułapkę wpadli, jest problem, bo firmy nie chcą przyjąć zwrotu. Jak mówią Aneta Cieślicka, mają taki obowiązek i nie należy dać się zbywać. Mamy na to 14 dni. Ale też, jak zaznacza rzecznik, firmy uczą się na błędach i teraz w umowach są dodawane usługi medyczne czy turnusy rehabilitacyjne. I takie umowy rozwiązuje się trudniej. Więcej w materiale wideo.

https://www.facebook.com/miastokolobrzegpl/videos/1573973749601838/


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama