Light rain

14°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dziemba rybczyński kołobrzeg

Prezydent miasta chciała zlokalizować schronisko przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Ale lokalizacja nie odpowiadała działkowiczom i mieszkańcom Budzistowa (gmina Kołobrzeg). Ewa Pełechata zaproponowała, aby zmienić plan zagospodarowania pod schronisko w miejscowości Korzyścienko, gdzie nie ma ludzkich siedzib, ale uwagi zgłosiła radna Renata Brączyk (Radzikowo), a radni z Gminy Kołobrzeg już oprotestowali tę inwestycję, bo nie podoba się mieszkańcom Grzybowa. Na tej zasadzie, można ogłaszać różne propozycje, a nie ma ich zbyt wiele, bo Kołobrzeg jest tak zabetonowany, że brakuje miejsc na sprawy komunalne - że i tak znajdzie się ktoś, komu nie będzie to pasować. Może wić zamiast konsultacji, gdzie ludzie ciągle narzekają, zrobić konkurs na najlepszą lokalizację, zrobić głosowanie z możliwością głosowania "za" i mieć problem z głowy. Można też podjąć niepopularną decyzję i skończyć z podlizywaniem się mieszkańcom na Facebooku, chyba, że magistrat chce niedługo trzymać psy w urzędzie.

Kolejne ciekawe decyzje dotyczą łachy na Parsęcie, której nie można usunąć, bo się tam zalęgła jakaś częściowo chroniona roślina. Orły z "Wód Polskich" mogą wreszcie uzasadnić coś, czego od samego początku nie chcieli robić, a więc robić to, na czym naszym zdaniem znają się najlepiej, czyli nic. Gratulujemy podejścia. A poza tym, zaczął nam się okres pielgrzymek politycznych. Przyjeżdżają do nas politycy z opowieściami o niczym. A to plaże, a to dziś M. Kidawa-Błońska opowie o COVID'19. Konferencje o niczym, aby pokazać się dziennikarzom i przypomnieć, że jeszcze Platforma nie zatonęła. A może by tak pani wicemarszałek Kidawa-Błońska opowiedziała, jak w kołobrzeskiej Platformie ożywia się trupy z szafy, aby miał kto głosować w zbliżających się wyborach przewodniczącego? Albo jak kwitnie w jej partii program "rodzina na swoim". Przynajmniej czegoś by się kołobrzeżanie dowiedzieli. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama