Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

26 września 2023    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2023    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tamborski o polskim ładzie: chaos jest wielki [wideo]

Od wczoraj pojawiają się informacje o mniejszych wynagrodzeniach nauczycieli. Ponieważ ta grupa zawodowa otrzymuje pensje na początku miesiąca, okazuje się, że w porównaniu z poprzednim okresem na niektóre konta trafiło mniej o 100, 150 czy nawet 200 zł. Piszą o tym kołobrzescy nauczyciele na swoich profilach facebookowych. Jak mówi starosta Tomasz Tamborski, sytuacja jest rozpoznawana dopiero dzisiaj, bo trwa nauczanie zdalne, nie wszyscy są w szkole i do końca nie wiadomo, kto i dlaczego zarobił mniej. - Chaos jest wielki - przyznaje starosta, bo są problemy z interpretacją przepisów. Powiat bada sytuację, bada ją także Związek Nauczycielstwa Polskiego, ale rząd zapewnia, że wszystko jest dobrze. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Bo okazuje się, że profity z "Polskiego Ładu" można stracić przekraczając określoną wysokość zarobków. Niektórzy więc nie składali stosownych oświadczeń, bojąc się, że jeśli przekroczą próg, będą musieli zwracać wynagrodzenie...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama