Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Małgorzata Maj: poszukujemy wolontariuszy do pomocy [wideo]

W audycji "Studio Reduta" gościem była Małgorzata Maj, która koordynuje pracami Miejskiego Punktu Informacyjnego dla Uchodźców z Ukrainy w Kołobrzegu w Centrum Spraw Społecznych (przeczytaj). Jest to miejsce, w którym udzielana jest informacja dla tych osób, które pojawił się w Kołobrzegu i potrzebują pomocy. W tym miejscu będą właściwie ukierunkowane, u kogo i gdzie można tu otrzymać pomoc. Jak mówi Małgorzata Maj, biuro jest czynne od godz. 8 do 20. Jest tam tłumacz znający język ukraiński, żeby pomagać w przypadku bariery językowej. Przychodzą tam już osoby, które mają problemy związane z pobytem w Kołobrzegu. Centrum pomaga, jak mówi Małgorzata Maj i dodaje: - Nie bójcie się Straży Granicznej - prosi. Strażnicy są od pomagania w rozwiązaniu problemów pobytowych, a nie zawracaniu kogoś do Ukrainy. Ukraińcy przychodzą i pytają, co zrobić, żeby uzyskać pomoc lekarską w przychodni czy szpitalu, jak się zaszczepić, czy też jak zapisać dziecko do szkoły.

Można zgłaszać się do Miejskiego Punktu Informacyjnego na bieżąco. Miasto poszukuje wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 690 902 084, e-mail: ukraina@um.kolobrzeg.pl.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama