Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ilona Grędas-Wójtowicz: wyczerpały się miejsca [wideo]

252 osoby - tylu uchodźców zakwaterowano w Kołobrzegu, w większości w obiektach publicznych i samorządowych. Jak mówi Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych, liczbę tę można śmiało pomnożyć przez 4, a więc jest to ponad 1000 osób. Pokrywa się to z ustaleniami Straży Granicznej, do której zgłaszają się osoby, które przybyły do Kołobrzegu. Podczas sprawdzenia okazuje się, że w takim miejscu są 3 czy 4 osoby.

W mieście wyczerpały się już miejsca dla uchodźców. Tyle, ile przygotowano, tyle zostało zajętych. Dziś do Kołobrzegu przybyła grupa 13 uchodźców, którzy zostali skierowani do Hali Łuczniczki, gdzie jest punkt tymczasowy, w którym mogą się oni schronić. Do Kołobrzegu przybywają Ukraińcy, którzy pomijają punkty recepcyjne, nigdzie się nie zarejestrowali, ale przyjeżdżają do miasta nad Parsętą, bo jest i tak, że ich bliscy czy znajomi już tu są. Dużym problemem jest również fakt, że koszt pobytu według uznania wojewody to 40 zł, co jest kwotą nieadekwatną do ponoszonych kosztów, przy czym, w obecnej sytuacji, jak zaznacza zastępca prezydenta, jest to kwestia drugorzędna.

Jak dodaje Ilona Grędas-Wójtowicz, przybyli do nas Ukraińcy, jeśli tylko mogą i są w dobrej kondycji psychicznej, od razu pytają o pracę, czy jest dla nich miejsce. Gmina Miasto Kołobrzeg przygotowuje również miejsca dla dzieci, które muszą realizować obowiązek szkolny. Niektóre dzieci trafiły do przedszkola w Podczelu, gdyż tam były wolne miejsca. Jak powiedziała dziś w "Studio Reduta" zastępca prezydenta miasta, miejsca w przedszkolach dla dzieci uchodźców nie będą organizowane kosztem kołobrzeżan. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama