Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Bejnarowicz o proponowanej bezkarności dla rządu i urzędników

Sytuacja jest krytyczna. Stąd też i adekwatna do tego odpowiedź państwa polskiego, związana z kryzysem humanitarnym i 1 mln 300 tys. Ukraińców, którzy przybywają do Polski. To ludzie, którzy opuścili swoje domy w pośpiechu, pakując jedynie najbardziej potrzebne i podstawowe rzeczy, zostawiając dorobek swojego życia. Rząd wprowadza przepisy w okresie kryzysu do specustawy, wpisując tam furtkę w postaci bezkarności dla rządu, bezkarności dla urzędników, działających w okresie wojny w Ukrainie. Zdaniem Macieja Bejnarowicza, szefa Klubu PiS w Radzie Miasta, takie przepisy w okresie działania nagłego, bez zapisanych możliwości bezpośredniego działania czy nawet finansowania określonych czynności, zwłaszcza, gdy chce się nieść pomoc ludziom, jest jak najbardziej zasadne. Dotyczy to działania zarówno urzędników rządowych, jak i samorządowych.

Z przewodniczącym Komisji Rewizyjnej rozmawiamy także o nieprzyjętych jeszcze wynikach kontroli. Jak usłyszeliśmy, posiedzenie komisji ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama