Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pawłowski: nie bombardujmy się informacjami od rana do wieczora

Wojna wszędzie, obrazy śmierci ludzi, zniszczone budynki, infrastruktura, płaczący ludzie czy dzieci. Nawet dziewczynka śpiewająca piosenkę w schronie. Wszystko to pobudza nasze emocje, często negatywne. Jak rozmawiać o tym z dziećmi? O tym w audycji "Studio Reduta" rozmawiamy z psychologiem Jackiem Pawłowski. Jak mówi nasz gość, powinniśmy rozmawiać z dziećmi o wojnie, odpowiadać na pytania, ale jednocześnie tonując atmosferę. - Nie bombardujmy się informacjami o wojnie od rana do wieczora - mówi Pawłowski, wskazując, że dzieci nie rozumieją, że jakaś informacja została powtórzona po raz dziesiąty, co sprawia wrażenie niekończącego się strumienia złych wiadomości. Nie ma sensu, zdaniem naszego rozmówcy, budować jakiejś blokady czy bariery, bo dzieci i tak dowiedzą się o wszystkim albo w szkole, albo od swoich rówieśników. Warto, aby potrafiły o tym rozmawiać i nie pobudzać dalej emocji, które docierają do nich od innych.

To samo dotyczy dorosłych. Wojna nie jest czymś nowym, ale dla obecnych pokoleń to sytuacja nowa, zaskakująca i niekomfortowa. Trzeba w niej umieć się na nowo odnaleźć, choć tu, zdaniem naszego eksperta, przygotował nas do tego trudny czas epidemii. I tak jak w ostatnich dwóch latach, tak też i teraz, ważne jest, żeby nie stawać się uczestnikiem tych wydarzeń negatywnych i nie dokonywać ich uwewnętrznienia. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama