Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

31 marca 2023    |    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
31 marca 2023    
    Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Po co rewitalizować Skwer Pionierów, gdy nic tam się nie dzieje?

W pierwszej części audycji omawiamy sprawy ogólnomiejskie. Skupiliśmy się na prowadzonych ostatnio, całkiem udanych konsultacjach związanych m.in. z kierunkami rozwoju Skweru Pionierów. Po raz kolejny miasto pyta o to mieszkańców, ale zastanawiamy się nad tym, po pierwsze, jakie pomniki przenieść do Parku 18 Marca (bo najbliżej), a także w jakim kierunku zrewitalizować skwer (wiadomo, że nie zabudować, choć już taka wizja urbanistyczna była prezentowana). Mamy jednak inną wątpliwość, po co skwer rewitalizować, skoro w ostatnich latach nic tam się nie dzieje, nie licząc tzw. giełdy staroci realizowanej przez kołobrzeskich kolekcjonerów. Większość miejskich wydarzeń odbywa się gdzie indziej, gdy tymczasem skwer do tego był przygotowany, a po drugie to największy centralny plac w centrum miasta.

W drugiej części audycji komentujemy pomoc ukraińskim uchodźcom i to, dlaczego rząd tak dużo o tym mówi, a tak mało robi. Truizmem bowiem jest, że Ukraińcom pomagają Polacy, ale na razie, zasadniczo jest to pomoc obywatelska, społeczna, spontaniczna, przy użyciu prywatnych sił i środków...

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama