Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Małgorzata Maj: Są tacy, którzy przyjmą uchodźców na 2 miesiące

Małgorzata Maj, która koordynuje działanie centrum informacyjnego, pomagającego uchodźcom, była gościem "Studia Reduta". Jak mówi, w Kołobrzegu jest coraz większy problem z mieszkaniami dla uchodźców. Przyjeżdża coraz większa liczba osób, a miejsca się wyczerpują. To będzie skutkowało powstawaniem problemów. Niestety, powstają i patologie. Ze strony uchodźców widoczne są czasami postawy roszczeniowe. Przychodzą do centrum i chcą mieszkania oraz pracy. Po stronie Polaków, chęć zarobienia na uchodźcach: wynajmę lokal na 2 miesiące, a potem jest sezon, to już nie, bo są turyści. Co więcej, lokale proponowane uchodźcom, to coraz bardziej dziwne pomieszczenia, aby przyjąć uchodźcę i zainkasować pieniądze od państwa.

Pokazywane postawy przez Małgorzatę Maj są sytuacjami skrajnymi, ale z naszych informacji wynika, że ich nie brakuje od samego początku. Warto podkreślić, że sytuacja jest coraz bardziej trudna. Ukraina broni się już 3 tygodnie, uchodźców przybywa i przybywać będzie, bo wojna szybko się nie zakończy. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama