Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wirus groźny tylko podczas sesji, czyli medyczny fenomen przewodniczącego Rady Miasta

Mimo zniesienia większości obostrzeń pandemicznych kolejna sesja Rady Miasta, która odbędzie się 27 kwietnia, będzie zwołana w trybie zdalnym. Taką decyzję podczas ostatniej sesji ogłosił w wolnych wnioskach przewodniczący Rady Miasta Bogdan Błaszczyk.

Wątpliwości miała między innymi radna niezrzeszona Izabela Zielińska, która zapytała czym jest podyktowana decyzja przewodniczącego.
- Podyktowana jest tym, że niezmieniona została ustawa o stanie epidemicznym, natomiast obostrzenia dotyczą tylko i wyłącznie maseczek w niektórych miejscach. Stan epidemiczny trwa i wszystkie z tego tytułu obostrzenia obowiązują – odpowiadał podczas zdalnej sesji Bogdan Błaszczyk.

I tutaj teoretycznie sprawę można byłoby zamknąć, gdyby nie pewien medyczny fenomen. Warto w tym momencie cofnąć się do dnia 14 marca, kiedy nastąpił oficjalnie otwarcie Kołobrzeskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Kogo widzimy na zdjęciu wprowadzającym do artykułu? Oczywiście przewodniczącego Rady Miasta Bogdana Błaszczyka. Bez maseczki w tłumie osób. Obowiązek noszenia maseczek został zniesiony dopiero 28 marca. Jednak nie chodzi o to, że de facto nikt maseczki nie nosił, ale o hipokryzję. Skoro wirus dla przewodniczącego nie jest groźny w tłumie na małej przestrzeni w trakcie trwania ostrych obostrzeń pandemicznych, to pojawia się pytanie, dlaczego staje się groźny półtora miesiąca później, kiedy praktycznie nie ma obostrzeń, w dodatku na dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta?

O pomoc w wyjaśnieniu tego niezwykłego fenomenu medycznego poprosiliśmy przewodniczącego Klubu Radnych Niezależnych Jacka Woźniaka:
- Sesje w trybie zdalnym są bardzo wygodne dla rządzących, a szczególnie dla prezydenta. Jak w dyskusji pojawia się trudny, niepopularny temat, to wyłącza się kamerkę i udaje się, że "mnie nie ma".

Z kolei Maciej Bejnarowicz przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości powiedział naszemu portalowi - Utrzymanie sesji w trybie online to bardzo wygodna formuła dla całej koalicji rządzącej miastem, wspólnie z prezydentem. Tak naprawdę pozwala to uniknąć bezpośrednich starć merytorycznych, nie uczestniczyć w sporach, które są normalnym elementem demokracji. Doszło do tego, że trudno jest zwołać Komisję Rewizyjną w trybie stacjonarnym i wszelkie próby są krytykowane, nie pasuje termin, nie ma mecenasa lub trwa kolegium. Podaje się cały szereg argumentów, które nie pozwalają na odbycie się komisji w trybie stacjonarnym, to hipokryzja, wykorzystywanie pandemii do zamykania ust całej opozycji w Radzie Miasta. Uważam, że jesteśmy zobowiązani do wykonywania swojej pracy, ponieważ wiążą się z tym diety, które nawiasem mówiąc nie tak dawno zostały podniesione. Nie powinno się dawać opinii publicznej i mieszkańcom powodów do myślenia o radnych w kategorii dietetyków, a nie osób powołanych do tego aby rozwiązywać problemy miasta.

W tym tygodniu odbyła się Sesja Rady Gminy Kołobrzeg, sesja Rady Gminy Ustronie Morskie i sesja Rady Miasta w Gościnie. Wszystkie w trybie stacjonarnym.

Zdjęcie wprowadzające pochodzi z materiału Telewizji Kablowej Kołobrzeg z otwarcia Kołobrzeskiego Centrum Rozwoju.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama