Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Cieślicka: czego to firmy nie wymyślą, żeby ludzi wprowadzić w błąd...

Aneta Cieślicka informuje, że wraz z kończącą się pandemią, a przynajmniej zniesieniem większości obostrzeń, nastąpiło duże nasilenie spotkań związanych z badaniami medycznymi, kończącymi się wciskaniem garnków i innych przedmiotów o cenie wielokrotnie zawyżonej w stosunku do ich wartości. Nowością jest oszukiwanie konsumentów, aby tylko nie zrezygnowali oni w terminie z zawartych umów i nie mogli odzyskać pieniędzy. Mówi się, że produkt był dofinansowany. W wielu przypadkach, jak zaznacza powiatowy rzecznik praw konsumentów, to wystarcza. A tymczasem jest to nieprawda, co więcej, nie ma wpływu na pozycję prawną konsumenta. Dlatego nie dawajmy się nabrać i nie chodźmy na takie spotkania.

Kolejnym problemem są wycieczki w atrakcyjnej cenie. W związku z trudną sytuacją rynkową, a także wojną w Ukrainie, firmy turystyczne rekalkulują koszty i wnoszą o dopłatę 2, a nawet 3 tysięcy złotych. Okazuje się więc, że wycieczka zakupiona dużo wcześniej, jest droższa, czy nawet nieopłacalna. Operatorzy mają prawo zmienić cenę, ale mogą też wykorzystywać prawo i działać na swoją korzyść. Warto więc czytać umowy... Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama