Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Więcej betonu czy więcej drzew na Skwerze Pionierów?

Odpowiedź na powyższe pytanie w kołobrzeskich warunkach, wbrew pozorom wcale nie jest oczywista. I to nie ze względu na deweloperów czy władze miasta, ale ze względu na konkurs, który nie wiadomo po co jest ogłaszany. Aby uciszyć krzyk sumienia czy może po to, żeby potem wskazać źródło zmian: wyniki otwartego konkursu, po prostu go ogłoszono. Wbrew pozorom, jego wyniki nie muszą być złe. Może się okazać, że będzie ktoś, kto ma jakąś wizję, jak zagospodarować to miejsce? A może będzie tak jak z terenem przy dworcu kolejowym, gdy wyniki konkursu nigdy nie zostały zrealizowane? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że mieszkańcy chcą zieleni, a skwer wymaga drastycznej przebudowy, gdyż obecnie przeszedł ich już tyle, że spełnia zbyt dużo funkcji, zaś mieszkańcy chcą, aby było to miejsce, gdzie można spędzać wolny czas. Zieleń, fontanna, ławki, dobra kawa czy lody - tego nam brakuje.

W naszej audycji pytamy także o ceny cukru oraz rosnącą inflację. Dłużej pochylamy się nad budżetem obywatelskim, który obywatelski jest z nazwy. Czy warto głosować w tym plebiscycie? A czy warto zgłaszać projekty? Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama