Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy port zostanie znacjonalizowany? Pytamy prezesa Lijewskiego

W Polsce coraz głośniej mówi się o bliżej nieokreślonych planach rządu dotyczących nacjonalizacji polskich portów. Zaczęło się od portu w Elblągu po wykonaniu tam przekopu Mierzei Wiślanej. Na razie nie ma bliżej określonych planów. Jak mówi Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego, o takich zakusach się słyszy, natomiast nie jest to takie proste, chociażby ze względu na trwałość zrealizowanych czy realizowanych projektów unijnych. Jest też kwestia własności i zarządzania, bo spółka komunalna przez wiele lata inwestowała także miejskie pieniądze w rozwój czy zakup nieruchomości. Ważny obecnie, jak mówi Lijewski, jest rozwój portu, zwiększanie jego konkurencyjności i zdobywanie nowych kontrahentów, jak w przypadku ukraińskiego zboża, które w przypadku małych portów przeładowywane jest tylko w Kołobrzegu. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama