Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Woźniak o inwentaryzacji przyrodniczej: sprawa jest skandaliczna

W audycji "Studio Reduta" chcieliśmy trochę szerzej powiedzieć mieszkańcom o inwentaryzacji przyrodniczej, którą wykonano dla miasta. Pisaliśmy o tym we wtorek (przeczytaj). Zapraszaliśmy do audycji pracowników magistratu: zastępcę prezydenta, naczelnika wydziału, rzecznika prasowego czy nawet samych przyrodników, ale nie mogli, nie mieli czasu, mieli za małą wiedzę, itd. A pytań dotyczących tej inwentaryzacji jest bardzo dużo. Zaproszenie przyjął radny opozycyjny Jacek Woźniak, który już od ponad roku interesuje się tym zadaniem wykonywanym dla magistratu.

Atmosferę psuje fakt, że właściciela Mirocic zawiadomiono o prowadzonych badaniach, a właściciela działek nad Parsętą już nie. Dziwił się temu Jacek Woźniak, zwłaszcza, że właśnie ten właściciel twierdzi, że na jego terenie przyrodników nie było, a znaleźli rośliny cenne przyrodniczo, co więcej, proponuje się tam utworzenie rezerwatu. Co ciekawe, w Mirocicach, które są nadzwyczaj cenne przyrodniczo, zaproponowano obszar krajobrazu chronionego, a nie użytek ekologiczny czy rezerwat! I to też mało powiedziane, bo Ekopark Wschodni dalej ma być użytkiem ekologicznym a nie rezerwatem. I właśnie o to chcieliśmy zapytać, ale mogliśmy o tym porozmawiać tylko z radnym. Woźniak zwrócił jeszcze uwagę na fakt, że pomimo apeli, nie doszło do spotkania z autorami inwentaryzacji przyrodniczej z lokalnymi ekspertami od przyrody przed jego wykonaniem. Co ciekawe, na działce w Podczelu pomiędzy dawnym radzieckim pasem startowym a wydmami, odkryto cenne rośliny, w tym chronione storczyki. I tam również nie zaproponowano żadnej ochrony. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama