Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ewa Pełechata o obniżeniu zużycia energii o 10%: Odbieramy to na chłodno

Miasto od 1 października musi wprowadzić oszczędności na poziomie 10 procent. Problem polega na tym, że napisane na kolanie rządowe przepisy są nie tylko niespójne, ale i niezrozumiałe, a mówi to Ewa Pełechata, z pierwszego wykształcenia magister matematyki. Zastępca prezydenta miasta do spraw gospodarczych była gościem audycji "Studio Reduta". Jak mówi, urząd stara się dokonać szczegółowych obliczeń, ale tak, aby nie obciążały one mieszkańców. Nikt nie rozważa wyłączania oświetlenia ulicznego, bo miasto w większości używa lamp ledowych, więc zbyt dużo nie oszczędzi. Nie będzie wyłączania basenu miejskiego czy zimą lodowiska. Natomiast rząd w niczym samorządom nie pomaga, a przygotowane przepisy w niczym nie zmniejszą kosztów miasta, zwłaszcza, że ceny energii szybują do wartości, której rynkowo nie mają. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama