Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Politycy nas okłamują, a potem sami w to wierzą

Zasadniczą częścią każdej polityki, czy to rządu czy samorządu, a nawet rady osiedla, jest uprawianie określonej narracji. Tak sprytnie nazywa się kłamstwa i manipulacje (tudzież nazywane fake newsami), których zwykły obywatel samodzielnie nie jest w stanie wychwycić. Jest to coraz bardziej możliwe ze względu na wzrost głosów medialnych i niechęć w zagłębianie się w skomplikowane sprawy, nawet lokalne. Prostota i brak czasu jest wykorzystywana przez wszystkich. Nie inaczej jest w przypadku naszych radnych, bez znaczenia: opozycji czy koalicji. Kłamstwa i kłamstewka są przemycane bardzo sprytnie, żeby nikt nie zauważył, a ważą one często na tym, jak kończą się dane sprawy. Przykład 128 mln zł odszkodowania. I kto ostrzegał przed takim końcem sprawy? A co mówili radni? Teraz się zaklina, że inwestor nie dostanie odszkodowania. A jeśli dostanie? Na sesji w sprawie regulacji diety radnym nierobom niektórzy radni się tłumaczyli, a radny Bieńkowski studził zapędy, po przecież media są złe. Tylko pisowskie media dla radnego Bieńkowskiego mogą być dobre, bo one sprawdzają tylko Tuska.

A propos Tuska, w sobotę do Kołobrzegu przyjedzie Jarosław Kaczyński. Już grzeją silniki usłużni dziennikarze, już polerują mikrofony i regulują aparaty, żeby tylko na facjacie prezesa nie zgubiły ostrości. Bo jakoś wizytę zwykłego posła w Kołobrzeg w pięciogwiazdkowym hotelu pokazać trzeba. Na pewno nie będzie o drożyźnie, rosnących stopach, inflacji szalejącej, rosnących cenach walut i słabej złotówce, nie będzie też o tym, że grożą nam katastrofalne ceny wszystkiego, teraz już też wody, bo spółki wodociągowe też muszą ponieść ceny. I co robi rząd? Rząd dołoży niektórym 3000 zł za węgiel, dołoży do 2000 kWh rocznie polskim domom, więc wystarczy na oświetlenie i może lodówkę. Ale dołoży, więc to jest najważniejsze, a my, ci źli dziennikarze nie piszemy, że we Francji drożeją bagietki tylko czepiamy się, że chleb drogi mamy. I tak się okłamuje społeczeństwo, a polskie społeczeństwo to widać lubi, bo w to wierzy. I tak można rządzić za darmo, bo wymaga to tylko nakładów na propagandę.

Komentujemy także sprawy portowe i nowe strategii miasta do 2030 roku na kilku kartkach papieru. Co ciekawe, najbardziej wartościowe tereny i strategicznie dla miasta ważne do tego, których jeszcze politycy nie zniszczyli, czyli nie zabudowali: port i Podczele. Na razie nie wiemy, czy z tego powodu cieszyć się, czy płakać, skoro być może ktoś będzie chciał to jednak strategicznie zabudować. Bo tak jest najłatwiej...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama