Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ewelina Karewicz: Bezrobocie za sierpień to 1,6% [wideo]

Poziom bezrobocia za miesiąc sierpień, na razie jest to aktualny wynik, to 1,6%. Więcej ma Warszawa: 1,7%, ale Poznań tylko 1,1%. Wyniki mają charakter sezonowy, ale jak mówi Ewelina Karewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu, we wrześniu nie obserwowano gwałtownego wzrostu osób bezrobotnych. Poziom jest niemal identyczny jak w latach poprzednich. Według gościa audycji "Studio Reduta", gospodarka miejska i firm powiatowych wraca do poziomu sprzed pandemii. W listopadzie 2021 roku bezrobocie w powiecie wynosiło aż 4,4%, ale według dyrektora PUP, taki poziom raczej nie zostanie osiągnięty w tym roku i to pomimo zapowiedzi zwolnień w związku z kryzysem gospodarczym.

W tym roku Powiatowy Urząd Pracy był pośrednikiem pracy, poszukując aż 120 nauczycieli. Tylu pedagogów brakowało na rynku pracy w całym powiecie. To ciekawa liczba, biorąc pod uwagę zaklęcia Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jakie największe problemy mają bezrobotni przy próbach podjęcia pracy? Brak miejsca w przedszkolu i problemy z dojazdem do zakładu pracy. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama