Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dzierkowski: Mam pretensje do wszystkich rządów [wideo]

Kolejny gość audycji "Studio Reduta" - Artur Dzierkowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, mówił o etosie nauczyciela i problemie z zatrudnianiem nauczycieli w Polsce. Dziś nawet Ewelina Karewicz, dyrektor PUP Kołobrzeg poinformowała, że poszukiwała 120 nauczycieli. Dyrektor Dzierkowski nie ukrywa, że część tych ofert pracy pochodziła z jego szkoły. Problem polega na tym, że coraz częściej brakuje chętnych do zawodu nauczyciela, nie ma kto zastępować tych osób, które odchodzą na zasłużoną emeryturę. W konsekwencji, emeryci dalej pracują, bo inaczej powstałaby przepaść pokoleniowa. Nauczyciele, chcąc zapewnić właściwy poziom życia swoim rodzinom, wybierają pracę w innych zawodach, bo mają dobre wykształcenie, nie mają problemu z obejmowaniem różnych stanowisk. Niestety, płace rosną, ale nie w szkołach. - Ma pretensje do wszystkich rządów - mówi Artur Dzierkowski, nauczyciel od 25 lat. Jak mówi, wszystkie rządy w ostatnich dekadach nie potrafili zrobić praktycznie nic, aby zawód nauczyciela był atrakcyjny i dobrze opłacany. Kierunkowe rozwiązania są archaiczne i nawiązujące do potrzeb początku lat 90-tych, a mamy trzecią dekadę XXI wieku. Powstaje więc pytanie, jak nauczyciele mają być efektywni, biegając po trzech szkołach i łatając dziury w etatach, a wieczorami dorabiającymi korepetycjami, na których co ciekawe, zarabia się więcej niż w szkole... Coś z tym trzeba zrobić, powstaje pytanie tylko, czy to możliwe... Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama