Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zielińska o podatkach: Idziemy w tym roku na maksa ze wszystkim

Opłata uzdrowiskowa wzrośnie aż o 16%, z 4,80 na 5,40 zł. Według radnej niezależnej, Izabeli Zielińskiej, jest to działalność szkodliwa dla strefy turystycznej. Branża apelowała o to, aby stawki pozostały na niezmienionym poziomie, ale nie została wysłuchana. Prezydent miasta podniosła opłatę o 16%. Warto wskazać, że to mniej niż roczna inflacja, odnotowana obecnie w Polsce. Gdyby wzrostu nie było, realnie miasto w stosunku rocznym na opłacie by traciło. Ale zdaniem radnej Zielińskiej i tak możemy stracić, gdyż wysoka opłata uzdrowiskowa może zniechęcać turystów do przyjechania do Kołobrzegu, biorąc pod uwagę fakt wzrostu wszystkich cen, także cen paliw. Kołobrzeg jest znany jako drogie uzdrowisko, a teraz może być jeszcze droższym i paragony grozy mogą być dla nas antyreklamą. Z radną rozmawiamy także o innych parametrach budżetowych. Skoro budżet nie jest z gumy, pada pytanie: komu zabrać? - Nikomu: odpowiada radna Zielińska. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama