Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska: 9 zł? Ja nie twierdzę, że to jest mało...

Podwyżka podatku od 60-metrowego mieszkania w Kołobrzegu w skali roku to 9 zł. Domek jednorodzinny o powierzchni 150 metrów kwadratowych kosztować będzie 52 złote więcej. Lokal z działalnością gospodarczą o powierzchni 60 metrów kwadratowych to będzie więcej o 200 zł rocznie. - 9 zł? Ja nie twierdzę, że to jest mało - komentuje prezydent Anna Mieczkowska, gość audycji "Studio Reduta". Problem polega na tym, że inflacja obniża możliwości finansowe samorządu. Do tego dochodzi spadek realnych wpływów z podatków z winy rządu. Tylko z tego tytułu miasto straci w 2023 roku 6 mln zł. Tymczasem to przekłada się bezpośrednio na finansowanie działań samorządu, inaczej się nie da. Jak przyznaje prezydent, gdy tylko medialnie można uderzyć w samorządy, których jeszcze w ryzach rządzący nie mają, to każda okazja jest ku temu dobra, nawet gdy można samorząd obarczyć sprzedażą węgla. Cokolwiek z tym nie wyjdzie, a jak wiadomo, to rząd okłamywał obywateli w zakresie dostępności i ceny węgla, to będzie to wina wójta, burmistrza czy prezydenta. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama