Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rybczyński: W niedzielę cofamy zegarki, PiS cofnął nas o 200 lat...

Nie da się ukryć, że ogólnopolski kryzys, odczuwalny też w Europie i innych państwach świata, jest wyjątkowy. Niekompetencja, szerząca się na korytarzach rządowych przekłada się na drożyznę w sklepach. Możemy dostawać podwyżki wynagrodzeń, ale to nie wyrówna straty wartości pieniądza. W konsekwencji podwyżki serwuje nam samorząd, a lokalni politycy PiS nie potrafią powiedzieć nic sensownego, poza tym, że trzeba zaoszczędzić na gazetce czy na pracowniku. Brakuje milionów, a padają propozycje oszczędzania na wacikach. Taki klimat.

Klimat lokalny rozgrzewa perspektywa wyjścia z aresztu starosty Tomasza Tamborskiego, bo jak wynika z informacji jego obrońców, prokuratura nie znalazła przekonujących dowodów przestępstwa i sąd nie przedłuży politykowi Platformy Obywatelskiej instytucji odosobnienia. A propos Platformy Obywatelskiej. Ciekawe jak zareagowali jej czołowi politycy, którzy do tej pory nie wydali w sprawie aresztu swojego partyjnego kolegi żadnego komunikatu czy komentarza nawet. Cisza. Być może niektórzy wznoszą modły, że jeszcze Sąd Okręgowy przedłużył areszt Tamborskiemu. Prokuratura bowiem musi złożyć zażalenie na czwartkową decyzję sądu, ale jest szanse powodzenia są bliskie zeru. Nie wiemy, gdzie się ukrywa pani Bańkowska, pewnie znowu przecina jakąś wstążkę i nie ma czasu powiedzieć, co myśli. A to może kosztować Platformę utratę prezydentury Kołobrzegu, bo wracający jako bohater Tamborski, będzie symbolem męczeństwa. Tylko głupi nie zobaczy, że gdy aresztowano Gawłowskiego, politycy PO urządzali pod areszt pielgrzymki. Gdy stawiano zarzuty Gromkowi, nikt go nie zawiesił. Tamborski widać w PO tylko sprząta. Dobrze wiedzieć, że sprzątacze też mają szansę na karierę.

A propos kariery. Nie w Kołobrzegu, ale w Budzistowie otwarto największą kołobrzeską galerię. Nasze nowe centrum rozrywki, kultury, itd. Niektórzy skarżą się, że brakuje tam kina. Jaka gmina, taka galeria.

Z soboty na niedzielę cofamy zegarki z godziny 3 na 2. Nie zapędźcie się, wystarczy, że PiS cofnął nas o 200 lat. Miłego słuchania...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama