Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska do PiS, żeby dołożyło milion do Kotwicy ze spółek Skarbu Państwa

Anna Mieczkowska była gościem audycji "Studio Reduta". Rozmawialiśmy z nią na temat finansowania piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg, która w związku z obecną sytuacją gospodarczą ma problem ze spięciem budżetu. Jak już pisaliśmy, klubowi brakuje 1 miliona złotych do końca stycznia. W budżecie miasta tych pieniędzy nie ma, a jak sama zauważa prezydent miasta, klub spogląda w stronę budżetu. I nie tylko klub, ale także radni, aby resztkami tego, co w budżecie zostało jeszcze w tym roku Kotwicę wspomóc.

Tyle, że jak mówi Anna Mieczkowska, jest rok kryzysowy i pieniędzy jako takich, a już na pewno wolnych środków, żeby zasponsorować sport profesjonalny, nie ma. Klub wysyłano do budżetu powiatu czy województwa, ale w czwartym kwartale roku budżetowego pozyskanie środków nie jest łatwe. Jak mówi prezydent, jeśli środki będą, miasto pomoże, ale to nie jest takie pewne. Podobnie sytuacja wygląda z przyszłym budżetem. Nie ma jakiejś wielkiej woli dokłądania milionów do sportu profesjonalnego, bo miasto ma też w planach wspomagać dalej Kotwicę koszykarską. A to są duże pieniądze i jeśli całość budżetu na sport nie ulegnie zmianie, dotacja dla Kotwicy znacząco się nie zmieni.

Prezydent przypomina, że pomoc klubowi obiecywali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Była mowa, że drugie tyle, co daje miasto, dołoży któraś ze spółek Skarbu Państwa. Kotwica gra w 2 lidze, osiągnęła sukces, ale pomocy nie widać i o taką pomoc apeluje Anna Mieczkowska. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama