Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ewa Pełechata: Miejsca na cmentarzu wystarczy na co najmniej 20 lat

Ewa Pełechata, z-ca prezydenta ds. gospodarczych była kolejnym gościem audycji "Studia Reduta". Rozmawialiśmy z nią na temat przyszłości kołobrzeskiego cmentarza, zwłaszcza, że dziś mamy dzień zaduszny. Jak mówi nasz gość, biorąc pod uwagę ilość zgonów w Kołobrzegu, cmentarz będzie jeszcze służyć 20 lat w obecnych jego granicach. Jeśli miasto wykorzysta zasób terenowy i nieco skomplikowane przekształcenia, teren przy ul. Św. Wojciecha będzie mógł być jeszcze czynny 50 lat. To jedynie opcja, jednak trzeba mieć ją na uwadze, bowiem tereny, które potencjalnie miasto mogło wykorzystać na cmentarz w okolicy, do tego po prostu się nie nadają, czego dowiodły badania geologiczne. Aby pomieścić się na obecnej nekropolii, która znajdowała się na granicy przedwojennego miasta na ówczesnym Karlsbergu (dziś Witkowice), będą powstawać kolejne kolumbaria. Dwa okrągłe powstaną przy kaplicy. Kolejne ścienne kolumbaria powstawać będą na terenie wzdłuż płotu biegnącego przy granicy z ul. Św. Wojciecha. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama