Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski o pobycie w areszcie, ale też o wycince drzew na Zdrojowej

Pierwszy gość w audycji "Studio Reduta" to dawno tu niesłyszany starosta Tomasz Tamborski. Pytaliśmy go o pobyt w areszcie śledczym, o kwestie regulaminowe, a także dietę więzienną. Okazuje się, że w Areszcie Śledczym w Stargardzie działa nawet radiowęzeł. Starosta w audycji komentował także swoje zawieszenie w prawach członka Platformy Obywatelskiej jako osoby zatrzymanej. Jak mówi w partii jest od wielu lat i nie będzie się o to obrażał. A co z próbami szukania większości do odwołania starosty? Tamborski o tym słyszał i sobie to zapamięta...

Co dalej z drzewami na Zdrojowej? Jak zauważył Piotr Rybczyński, jeśli starosta zgodzi się na wycinkę drzew, będzie wrogiem publicznym, jeśli nie, będzie hamulcowym inwestycji wartej kilkanaście milionów złotych. Jak mówi Tamborski, w tej sprawie ważna jest kwestia tego, że miasto źle zaprojektowało inwestycję, nie przewidując od początku wycinki drzew, choć wiedziano, że będzie trzeba kopać głęboko, bo w pasie drogi mają zostać zakopane rury grzewcze Miejskiej Energetyki Cieplnej. Zdaniem naszego rozmówcy, sprawa wyszła na jaw, gdy przewróciło się drzewo na ulicy Armii Krajowej. Inwestycję tę wykonuje ta sama firma, co przebudowę ulicy Zdrojowej. Za zniszczenie drzewa przyjdzie zapłacić ogromną karę. W przypadku ulicy Zdrojowej zniszczeniu mogłoby ulec nawet 100 drzew, a to oznacza, że kara za to przekroczyłaby wartość inwestycji. I o to rozbija się cała sprawa. Obecnie, trwa przestój w inwestycji, być może będzie to wiązało się z jakimiś karami. Miasto mądre po szkodzie? Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama