Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jeśli lipy zostaną wycięte, aleja lipowa zostanie odtworzona

Gościem audycji "Studio Reduta" była Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Rozmawialiśmy z nią na temat kontrowersyjnej sprawy związanej z wycinką drzew na ulicy Zdrojowej. Miasto miało wyciąć 20 drzew, które są chore. Okazuje się, że trzeba wyciąć dodatkowe 97. Tego nie było w planie i nie było to brane pod uwagę podczas projektowania inwestycji, gdyż jak mówi Ewa Pełechata intencją miasta było pozostawienie jak największej ilości drzew. Teraz okazuje się, że może to być niemożliwe. Dlatego gmina wniosła do powiatu o wycinkę. Dziś starosta twierdził, że oczekuje od miasta wskazanie konkretnie, które drzewa trzeba będzie wyciąć, a które pozostaną. Zdaniem zastępcy prezydenta ds. gospodarczych wniosek jest na 97 drzew, a jeśli uda się część ocalić, wniosek zostanie zmodyfikowany. Jednocześnie miasto zapewnia, że pomimo wszystko, aleja zostanie odtworzona, a sprawą ma zająć się już wkrótce Zespół ds. zabytków. Więcej na temat wycinki w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama