Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kaleta: Mariany robią nam reklamę, to najtańsza promocja

Z Dariuszem Kaletą, szefem Galerii Sztuki Współczesnej im. Ściesińskich, rozmawialiśmy o ograniczaniu finansowania sztuki i kultury w okresie kryzysu. Jak widać, ostatnio odezwało się sporo krytycznie nastawionych osób do wykonywania rzeźb "Marianów". Projektuje je Darek Jakubowski a wykonuje artysta-rzeźbiarz Romuald Wiśniewski. Koszt rzeźby to ok. 20 tys. zł brutto. Dla wielu to zbyt dużo. Trzeba oszczędzać. Tylko czy na kulturze da się oszczędzać? Jak mówi Dariusz Kaleta, Mariany są symbolem Kołobrzegu i robią nam reklamę. - To najtańsza promocja - dodaje artysta. Jego zdaniem, zakusy na ograniczenie wydatków na kulturę i sztukę to nonsens. Jak dodaje, nawet w czasie wojny trzydziestoletniej nie było takich ograniczeń, a sztuka wręcz się rozwijała. Przy okazji, Darka Kaletę pytamy o remont w galerii, która mieści się w ratuszu i o to, kiedy będziemy mogli tam oglądać wystawy. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama