Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

9 czerwca 2023    |    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
9 czerwca 2023    
    Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieczkowska o cenach wody: Kołobrzeżanie powinni płacić za siebie

Pierwszym gościem audycji "Studio Reduta" była prezydent Anna Mieczkowska. Rozmawialiśmy z nią na temat cen wody i ścieków w 2023 roku. Sytuacja jest patowa. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja dokłada do cen wody, bo nie odpowiadają one kosztom. Taryfy dla mieszkańców obowiązują z 2017 roku! Od ponad 6 lat nikt ich nie zmieniał. Problem polega na tym, że w tym roku koszty wzrosły wielokrotnie, a to oznacza, że miejska spółka skądś musi znaleźć pieniądze. Padła propozycja podwyżki ceny. Spółka, jak mówi Anna Mieczkowska, przygotowała wniosek taryfowy w 2021 roku, ale nie został on zaakceptowany przez Wody Polskie. Co więcej, nie rozpatrzono tej sprawy przez kolejne miesiące, bo jak mówi prezydent, sprawa jest skomplikowana.

Na antenie Radia Kołobrzeg Anna Mieczkowska dodała, że miastu sugeruje się, że jeśli będzie taryfa wspólna dla wszystkich gmin powiatu kołobrzeskiego i Sławoborza, to będzie zaakceptowana. Oznacza to, że mieszkańcy Kołobrzegu mieliby dopłacać do mieszkańców gmin, bo Kołobrzeg ma więcej mieszkańców i tu cena będzie inna. Prezydent informuje, że sprawę odda do prokuratury, wskazując na kwestię rozstrzygnięcia działania Wód Polskich. Jak mówi Anna Mieczkowska, problem jest w skali całej Polski, bo rządzący nie chcą, aby pomimo wzrostu cen, były podwyżki cen wody i ścieków. Nikt tylko nie mówi, skąd mają być na to środki. Największy problem ma być w województwie lubelskim i zachodniopomorskim. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama