Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska: Inwestycji przy Okopowej nie da się zatrzymać

- Te warunki zabudowy są dla nas niekorzystne - powiedziała w audycji "Studio Reduta" Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, komentując inwestycję przy ulicy Okopowej. Tej zabudowy z dominantą, a więc bardzo dużej jak na warunki tej części miasta, nie da się już zatrzymać. Ma ona pozwolenie na budowę i zapewne niedługo wejdzie w fazę realizacji. W tej kwestii pojawił się zarzuty pod adresem prezydenta, ale jak mówi Anna Mieczkowska, to nie ona wydawała te warunki, a zrobił to jej poprzednik, Janusz Gromek. Mieczkowska zwraca uwagę na fakt, że dziś miasto inaczej patrzy na te sprawy i wzbudza plany zagospodarowania przestrzennego zamiast wydawania warunków zabudowy.

Z prezydentem rozmawiamy także na temat podwyżek podatku VAT na ciepło z 5 do 23 procent. Niestety, ta zmiana spowoduje potężne zimowe uderzenie w budżety gospodarstw domowych, ale nie tylko. Niższy VAT dawał 18-procentową oszczędność na i tak bardzo wysokich cenach ciepła, które właśnie stają się jeszcze wyższe. Ciepło jest obecnie najwyższym składnikiem czynszów, powodując, że przy pozostałych wzrostach część gospodarstw może przestać je płacić, bo nie będzie miała z czego. Jak wskazuje prezydent, pomimo to, rządzący nie zmienili wartości podatku.

Z Anną Mieczkowską rozmawialiśmy też o jej zdrowiu i powrocie do pracy po pobycie w szpitalu. Jak mówi nasz gość, należy pamiętać, aby nie lekceważyć sygnałów, które wysyła nam nasze ciało.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama