Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mediacje wciąż niedoceniane

W audycji "Studio Reduta" rozmawialiśmy także o sprawach związanych z mediacjami, nadal zbyt rzadko stosowanymi w sporach prawnych czy sądowych. Naszymi gośćmi były: mecenas Teresa Bleczyc i mecenas Natasza Eider. Czy zawsze trzeba iść do sądu i poddawać się machinie prawnej, czekają czasami - bywa, miesiącami, jeśli nie latami, na wyrok? Jak mówią nasze rozmówczynie, nie warto. I dlatego wprowadzone funkcje mediatorów, którzy są w stanie nie tyle rozstrzygać spory, ile pomóc stronom uspokoić emocje i merytorycznie porozmawiać, aby każdy poznał punkt widzenia, a często w ogóle zwrócił uwagę na problem. Mediatorzy nikogo do niczego nie zmuszają, ale pomagają stroną, o ile te są zainteresowane, osiągnąć kompromis na etapie, kiedy nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami prawnymi. Prawda jest często taka, że strony, czy to w postępowaniu cywilnym, czy karnym, nawet nie próbowały ze sobą rozmawiać, często są do siebie wrogo nastawione. Ale mediacje pomagają na spojrzenie na sprawę nieco inaczej. Jak? Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama