Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Cieślicka: Hitem są pokazy produktów w domach konsumentów

Ograniczenie pokazów i innej działalności, podczas której prowadzona jest sprzedaż różnych towarów, jest z korzyścią dla obywateli. Ale, jak mówi Aneta Cieślicka, powiatowy rzecznik praw konsumentów, przedsiębiorcy szybko nauczyli się obchodzić prawo. Zamiast pokazów publicznych, odbywają się pokazy w domach u konsumentów, w dodatku na ich wniosek - tak konstruowane są potem umowy, w ramach których sprzedawane są produkty, w dodatku na kredyt z niezwykle wysokimi odsetkami. Ogranicza się prawo oddawania produktów, które konsumenci chcą oddać. Jak? Daje się na przykład bonus w wysokości 100 zł za zabranie opakowania. Potem, gdy konsument chce oddać produkt, mówi mu się, że nie może, bo nie ma oryginalnego opakowania. Jak mówi Aneta Cieślicka, to nieprawda, że zwrot jest niemożliwy. Jest możliwy, co najwyżej konsument zapłaci opłatę za brak opakowania.

To też nie jest koniec problemów, gdy konsumenci zawierają umowę we własnym domu. Przedsiębiorcy kuszą ich kwotą np. w wysokości 1000 zł, za zebranie 10 osób do takich pokazów, które zaproszą do domu przedstawicieli przedsiębiorcy. Wielu na coś takiego się decyduje. W ten sposób nakręca się spirala wciągania w taką sprzedaż większej liczby konsumentów. Jak mówi Aneta Cieślicka, warto się zastanowić, czy ktoś potrzebuje sprzęt za 11 tysięcy plus koszty kredytu, czy ma ważniejsze wydatki, jak zakup leków. Po drugie, te umowy można rozwiązać i pomaga w tym rzecznik praw konsumentów. Ale pamiętajmy, żeby zwłaszcza starszym osobom, rodzicom czy znajomym, przekazać informację, żeby nie brać w tym udziału, albo też wskazać, gdzie otrzymać pomoc.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama