Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

O bezpieczeństwie i wakatach w kołobrzeskiej komendzie

Gościem Studia Reduta był komendant kołobrzeskiej policji inspektor Dariusz Hoc. Rozmawialiśmy o wolnych wakatach w kołobrzeskiej jednostce. Na początku roku na emeryturę odeszło aż 25 policjantów. Szybkie działania podjęte przez jednostkę spowodowały, że wolnych wakatów zostało tylko 12. Informacje o rekrutacji o można znaleźć na stronie komendy. Nie ma górnej granicy wstąpienia do policji, osoba nie może być karana za przestępstwo, minimum edukacyjne to szkoła średnia. Ile można zarobić? Osoba po szkoleniu zaczynająca karierę zarabia 4900 zł netto.

Ilość zdarzeń kryminalnych spadła w stosunku do zeszłego roku. Wzrosła wykrywalność o 14 procent, wzrosła również ilość wykrywanych przestępstw związanych z narkotykami. Na chwilę obecną w komendzie zabezpieczono prawie 1,2 kg narkotyków. W tym roku również komenda otrzyma wsparcie na sezon w ilości 30 policjantów , być może 12 policjantów ze stażu adaptacyjnego trafi niedługo na ulice miasta.

Policja apeluje również o niebranie udziału w grze "trzy kubki", co kilka dni zgłaszają się najczęściej turyści, którzy myśleli, że wczasy się zwrócą.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama