Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zaproszenie na obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od chwili, kiedy społeczeństwo zaczęło publicznie głosić ich bohaterstwo, a naukowcy wydobywać z bezimiennych dołów ich szczątki, to przestają być wyklęci, a stają się niezłomnymi.

Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” organizuje uroczyste obchody tego święta w Kołobrzegu. Zbieramy się 1 marca w kościele p.w. Św. Marcina przy ul. Portowej 20 (naprzeciw Szkoły Podstawowej Nr 1) o godzinie. 17.00 na uroczystej mszy świętej w intencji żołnierzy wyklętych i niezłomnych. Po mszy świętej chodnikami przechodzimy pod pomnik kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego. Na placu pod pomnikiem odbędzie się uroczysty apel poległych oraz złożymy wiązanki kwiatów i zapalimy znicze. Przewidujemy część artystyczną, w której zaprezentujemy między innymi utwory dr Moniki Brewczak i kierowanego przez nią „Soul Sanok”.

W czasie uroczystości nie przewidujemy wystąpień polityków, ani też przemówień politycznych. Zgromadzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą swoją obecnością dać wyraz przekonaniom patriotycznym, podziękować i oddać hołd żołnierzom wyklętym i niezłomnym za ofiarę ich krwi, za ich walkę o wolną i niepodległą Najjaśniejszą Rzeczypospolitą. Pamiętajmy, że żołnierze wyklęci i niezłomni przenieśli swoje ideały przez mroki okupacji sowieckiej i nowe pokolenie skupione w ruchu Solidarności wywalczyło niepodległość. Nie pozwólmy sobie jej odebrać, bo nie jest nam dana na zawsze.

Sekretarz Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”
Adwokat Edward Stępień

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama