Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bańkowska: Kołobrzeg wzmocnił swoją pozycję w województwie

Jeszcze do niedawna wiele osób poprawiało tych, którzy członków Zarządu Województwa nazywało wicemarszałkami. Trochę ich w historii samorządu kołobrzeskiego w Szczecinie było: Marek Hok, Anna Mieczkowska, Janusz Gromek, czy właśnie Anna Bańkowska. Ponad 20 lat temu, wicemarszałkiem został Henryk Rupnik i w minionym tygodniu ta polityczna funkcja decyzją radnych Sejmiku Zachodniopomorskiego przypadła kołobrzeżance - Annie Bańkowskiej. - Kołobrzeg wzmocnił swoją pozycję w województwie - nie ukrywa nasz gość. - Moja praca nie zmienia się. To jeszcze tylko bardziej nobilituje mnie do tego, żeby ciężej pracować - dodaje. A jest nad czym pracować, bo przez województwo przechodzą środki unijne, a także z Krajowego Planu Odbudowy. - Mam nadzieję, że ta kadencja pokaże, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten strumień pieniędzy - podsumowuje wicemarszałek województwa.

Bańkowska odniosła także sukces w lokalnej polityce, choć łatwo jej nie było, ze względu na podziały w kołobrzeskiej PO. Ostatecznie, z poparciem Koalicji Obywatelskiej Anna Mieczkowska już w pierwszej turze została prezydentem Kołobrzegu. Po drugie, wybory do Rady Powiatu Kołobrzeskiego wygrała Koalicja Obywatelska, a jej przedstawiciel, Mirosław Tessikowski, objął funkcję starosty kołobrzeskiego. Do tego wysoka pozycja liderki KO z Kołobrzegu, Anny Bańkowskiej, która otrzymała trzeci wyniki z list KO do sejmiku. - Pokazałam przez te 5 lat, że można mi zaufać, pokazałam, że ciężka praca to jest to, co robię każdego dnia i przynosi to efekty. Po drugie, ponad 2 lata temu objęłam przewodniczenie w powiatowych strukturach Platformy Obywatelskiej i doszło do dużych zmian. Wybory samorządowe jeszcze bardziej pokazały, że Platforma nadal liczy się i ma swoją mocną pozycję w powiecie kołobrzeskim i na arenie województwa zachodniopomorskiego - tłumaczy nasza rozmówczyni. I dodaje, że po zwycięstwie Koalicji 15 Października nikomu nie przyszła do głowy zmiana barw. - Postawiliśmy na jedno serce - dodaje nasza rozmówczyni.

Z Anną Bańkowską rozmawialiśmy o kulisach wyborów, a także co teraz, gdy przed kołobrzeskim samorządem stoją nowe wyzwania. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama