Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

I znowu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta zagościł w Kołobrzegu. Tym razem impreza odbywała się w kinie "Piast" i w RCK.


Konkurs recytatorski odbył się w kinie "Piast". Jury w składzie: Jacek Bończyk, Monika Rasiewicz i Helena Elert przesłuchało 44 wykonawców, w także przybyłych ze Lwowa. Grand Prix XI "Herbertiady" zdobył Daniel Gryń z ZS im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu za recytacje wiersza "Ze szczytów schodów". I miejsce w kategorii recytacja przypadło Agnieszce Marcinkowskiej z MOK Szczecin za wiersz "Dwie Krople". Miejsce drugie zdobyła Anna Piotrowska z II LO w Nowogardzie, a miejsce trzecie Magdalena Łapigrowska z CK 105 w Koszalinie. Jury wyróżniło także Artura Łucyka ze Lwowa, Michała Karczewskiego z V LO w Koszalinie, Emilię Krawczyk z LO w Trzebiatowie, Annę Babiczewa ze Lwowa oraz Elżbietę Kłeczek z MOK w Szczecinie.

W piątkowy wieczór w sali Regionalnego Centrum Kultury przed kołobrzeską publicznością wystąpił Marek Tyszkiewicz w monodramie "Testament".

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama