Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wczoraj w sali kinowej RCK filmem "Samotny mężczyzna" DKF i RCK rozpoczęły cykl środowych pokazów filmowych kina alternatywnego.


Sala kinowa wypełniona była do ostatnich miejsc. I choć nazwisko reżysera Toma Forda nie pozostawiało złudzeń co do treści scenariusza, to jednak na licznych twarzach odczytać można było nie lada zdziwienie, bo "Samotny mężczyzna" to opowieść o przerwanej miłości, lecz miłości o zabarwieniu homoseksualnym, o samotności i wadze pozornie nieistotnych na co dzień chwil.

Debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, to film o wielkim uczuciu, które pozostawia ślad na całe życie. "Samotny Mężczyzna" to uniwersalna opowieść o godzeniu się z samotnością, którą wszyscy odczuwamy i o wielkim znaczeniu życia tu i teraz. O wadze zrozumienia, że małe sprawy, te z pozoru błahe, są tak naprawdę najistotniejsze. Film jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda. Niezwykłe zdjęcia są dziełem Eduarda Grau, a całości dopełnia nominowana do Złotego Globu muzyka polskiego kompozytora Abela Korzeniowskiego. Opowieść nikogo chyba nie pozostawiła obojętnym...

A już za tydzień, tj 29 września o godz. 19.00 kolejna odsłona kina niekomercyjnego "Dobre serce" Dagura Kari, zafascynowanego ludźmi żyjącymi na marginesie lub wręcz poza marginesem społecznym.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama