Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

11 listopada w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci Starszych (10-11 lat). Do rywalizacji przystąpiły ponad 40 par z klubów tanecznych z całej Polski.


Nasze miasto na tych Mistrzostwach reprezentowały dwie pary: dziesięciolatkowie Dawid Gajkowski i Kamilla Anuszkiewicz oraz jedenastolatkowie Kacper Gajkowski i Hanna Maciejewska, którzy na co dzień reprezentują Klub Tańca Sportowego AMBER i trenują pod okiem Agaty Pilarskiej oraz Przemysława Modrzyńskiego. Po zaciętej walce Kacprowi i Hani udało się dostać do półfinału tańców latynoamerykańskich natomiast w tańcach standardowych zakwalifikowali się do ścisłej finałowej szóstki ostatecznie zajmując 4 miejsce tuż za podium. To ogromny sukces kołobrzeskich tancerzy, którzy również awansowali dzięki obecności w finale do klasy tanecznej „C”. Jest to najwyższa klasa taneczna, jaką mogą posiadać tancerze w tym wieku. Kacper z Hanią są aktualnie jedyną parą w okręgu zachodniopomorskim, która posiada tę mistrzowską klasę.

Teraz młodzi zawodnicy  przygotowują się do startu w kolejnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w lutym w kategorii juniorów I (12-13 lat). Natomiast Dawid z Kamillą 27 listopada będą reprezentować Kołobrzeg w Pucharze Okręgu, który odbędzie się Międzyzdrojach natomiast w przyszłym roku ponownie będą startować w Mistrzostwach Polski Dzieci Starszych.

Wyniki:

1 miejsce Kacper Czajka, Oliwia Drożdż ISKRA Piła
2 miejsce Adrian Leśniański, Kornelia Maruszczak PERFECT DANCE Wrocław
3 miejsce Tomasz Augustynowicz, Paulina Ronowska BLACK DANCE Gdańsk
4 miejsce Kacper Gajkowski, Hanna Maciejewska AMBER Kołobrzeg
5 miejsce Maciej Kloskowski, Nikola Ziętowska FALA Sopot
6 miejsce Jakub Szydłowski, Justyna Skibińska  FRYDRYCH Akademia Tańca Karpacz
31 miejsce Dawid Gajkowski, Kamilla Anuszkiewicz AMBER Kołobrzeg

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama